The Legend of Kassappa - lochy i mechanika snookera

The Legend of Kassappa to niezwykła gra będąca połączeniem klasycznego roguelike i… snookera. Używając bili i kija bilardowego musimy przemieszać grupę bohaterów po pomieszczeniu pełnym wrogów, pułapek i skarbów.

W grze musimy przeprowadzić przez mapę trzech bohaterów (maga, złodzieja i barbarzyńcę) tak by jak najwięcej z nich opuściło mapę. Można tego dokonać wbijając postać do łuzy. Wydaje się to proste na początku, lecz jak to zwykle bywa im dalej w las tym więcej przeszkód, przeciwników i kluczy do zebrania.

W każdej turze nasza bila musi dotknąć któregoś z bohaterów. Inaczej stracą nieco życia i w końcu umrą. Każdy z nich posiada też swoje specjalne umiejętności: mag może przenikać przez ściany, złodziej nie wpada w pułapki a barbarzyńca jest… silny. Możemy dodatkowo ich ulepszyć zbierając pozostałości po poległych wrogach.

The Legend of Kassappa to intrygujące połączenie dwóch gatunków, które teoretycznie nie pasują do siebie. Choć bila nie zawsze zachowuje się tak jak byśmy tego oczekiwali to jest to gra warta poświęcenia jej odrobiny naszego czasu

Informacje o grze: