Shooty Skies - bezstresowa zręcznościówka

Shooty Skies jak sama nazwa wskazuje to strzelanie w przestworzach, tylko, że tym razem przestworza są stworzone z voxeli a strzelanie to łatwa, szybka i lekkostrawna rozgrywka do której chce się wracać.

W grze kierujemy samolotem, którego zestrzelić chcą telefony, automaty do gier, filmy z kotami, czy też kocie nietoperze. Jest to jednak ułamek dostępnej w grze menażerii. Widok jest z góry, my przemieszczamy się w górę ekranu a przeciwnicy w dół. Czyli klasyk gatunku. Zabici przeciwnicy zostawiają walutę gry, za którą możemy kupić ulepszenia do samolotu. Trafiają się też ulepszenia. 

https://www.youtube.com/watch?v=Nxwm5_8rpgw

Tym co wyróżnia Shooty Skies od innych gier z tego gatunku to przede wszystkim oprawa audiowizualna. Sterowanie jest proste, można użyć do tego zestawu klawiatura+myszka, kontroler lub sama myszka. Osobiście polecam ostatni tryb. Pozwala on najlepiej na manewrowanie po mapie.

Gra dostępna jest też na telefony z systemami iOS i Android, jednak wersja na PC z uwagi na większy ekran wydaje się być najlepsza.

Informacje o grze:

  • Strona gry: store.steampowered.com/app/702810/Shooty_Skies/
  • Platformy: Windows, Mac, Linux
  • Wymagania minimalne: procesor i system operacyjny 64-bitowy, karta graficzna Intel HD Graphics 4000, 5 GB RAM, 500 MB wolnego miejsca na dysku twardym