Myst Online: Uru Live

Myst Online: Uru Live

Myst Online: Uru Live to gra, którą można określić, jako przygodowe MMO. Jest to tryb multiplayer wydanej w 2003 roku gry Uru: Ages Beyond Myst. Nie został on wydany wraz z tą grą i w 2004 roku całkowicie zrezygnowano z jego wydania. Fani utrzymywali nieoficjalną wersję gry przy życiu na utrzymywanych przez Cyan Words serwerach. W 2007 roku gra pojawiła się jako Myst Online w ofercie GameTap. Później Cyan Worlds odzyskało prawa do gry i zapowiedziało przywrócenie jej do świata żywych. W zeszłym roku gra została udostępniona za darmo pod nazwą Myst Online: Uru Live Again.

Teraz kod klienta gry wraz z wtyczką do 3ds Max zostały udostępnione na licencji open source.

W Myst Online gracze podejmują interakcję z sobą nawzajem by rozwiązać zagadki i przejść dalej. Komunikują się one ze sobą za pomocą „Ki” – artefaktu, który oferuje spacje lny interface. W strefach publicznych każda akcja gracza wywiera wpływ na cały świat gry. Na przykład, jeśli kopniemy kamień to inni gracze zobaczą, że został poruszony.

Myst Online osadzony jest w fikcyjnej jaskini umieszczonej poniżej powierzchni ziemi. Setki lat temu rasa znana jako D’ni praktykowała tam rzemiosło znane jako The Art. Pisząc specjalne Książki opisujące lokacje D’ni tworzyli połączenie z tym światem. D’ni mieli własny alfabet i język różniący się z tym, którym posługiwali się ludzie na powierzchni. Według fabuły jaskinie te zostały okryte przez archeologów, którzy połączyli siły z Cywan Worlds w celu wyprodukowania gier opartych o ich znaleziska – serię Myst.

  • Strona gry: mystonline.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania: Procesor 800MHz, 512MB RAM (zalecany 1GB), karta graficzna z 32 MB pamieci kompatybilna z DirectX9.0, ponad 3GB wplnego miejsca na dysku